Acord între Universitatea Agora şi Societatea Chineză pentru Modernizarea Managementului

Written on May 14, 2012.

Acord între Universitatea  Agora şi Societatea Chineză pentru Modernizarea Managementului

Prof.univ.dr.ing. Mişu-Jan MANOLESCU, preşedintele Consilului de Administraţie al Universităţii Agora, şi prof.univ.dr. Yong SHI, vicepreşedintele Societăţii Chineze de Modernizare a Managementului, au semnat un acord de colaborare.

Acordul prevede schimburi reciproce de informaţii, expertiză, cărţi, reviste şi jurnale, precum şi mobilităţi academice de cadre şi studenţi.

Acest acord este extrem de oportun, având în vedere faptul că între România şi China au început demersurile pentru recunoaşterea reciprocă a diplomelor.